„Turime įveikti šias pasenusias taisykles, nes jos nebeatitinka globaliosios ekonomikos“, - patikino A. Montebourgas.

Kaip rašo www.euractiv.com, jo teigimu, ES valstybinė parama bei konkurencijos taisyklės prisidėjo prie įmonių „balkanizacijos“ bei sutrukdė europinių pramonės lyderių atsiradimui.

„Štai čia slypi tikroji problema. Pažvelkite į Europos telekomunikacijų grupių rinkos kapitalizavimą ir palyginkite tai su JAV „Verizon“. ES atsakinga už šių įmonių „balkanizaciją“, o tai kvaila ir duodanti priešingų rezultatų politika.“

A. Montebourgo nuomone, Kinija ir JAV nedvejoja, ar reiktų remti savo įmones bei kalba apie įsikišimą į ekonomikos reikalus, prisimindamos, kad vyriausybės skyrė 500 mlrd. eurų (1,73 trln. litų) bankų sektoriui per euro zonos krizę, tuo sukuriant „kalnus įsiskolinimų“, o pramonė negavo nieko.

Euras per brangus

Tačiau ir ES pasinaudojo netinkamu receptu išlipti iš krizės. „Europos Komisijos (EK) fiskalinė ir pinigų politikos katastrofiškos. Mokesčių kėlimas ir laukimas, kada gi krizė atsitrauks, niekada nepadėjo“, - patikino A. Montebourgas.

Vietoje to, Prancūzijos pramonės ministras A. Montebourgas teigia, kad pinigų politika turi būti panaudota kaip svertas ES ekonomikos aktyvumui atkurti. „ES valiuta per stipri ir per brangi. Turime skubiai pakeisti pinigų politiką“, - teigė jis ir pridūrė, kad „nėra jokios paslapties, tiesiog reikia lankstesnės pinigų politikos bei piniginių injekcijų į ekonomiką.“

„Ne aš tai sugalvojau, taip teigia didis ekonomistas Josephas Stiglitzas: jokia ekonomika nėra atsigavusi iš krizės be pinigų politikos panaudojimo. Šiandieną matome, kaip Japonija ir JAV palaipsniui atsigauna iš krizės, o ES augimo nematyti.“

Prancūzijos pramonės ministras A. Montebourgas taip pat priminė, kad EK privalo išlaukti tinkamo meto prekybos ir investicijų deryboms, kurios šiuo metu vyksta su JAV. „Jei bus paskubėta su susitarimais, gyventojų pyktis bus parodytas per artėjančius ES rinkimus“, - įspėjo jis.

A. Montebourgas per artėjančius ES rinkimus patarė balsuoti už politines pažiūras, o ne aklai remti Prancūzijos kandidatą: „Privalome paremti politikai atsidavusią komandą, kuri bus pasiruošusi padėti ES atsigauti, panaudojant pinigines ir biudžeto priemones.“