Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Europos Parlamentas Strasbūre_16

Nuomonė: EP nenori atsisakyti posėdžiauti dviejuose miestuose ir taupyti

Kas keturios savaitės Europos Parlamentas migruoja iš Briuselio į Strasbūrą. Kelios piliečių iniciatyvos priversti posėdžiauti viename mieste, baigėsi nesėkme. Nors dalis europarlamentarų tvirtina, kad pritartų, tokiems pokyčiams, tačiau Danielis Hannanas, britų rašytojas, žurnalistas bei europarlamentaras nuo 1999 m. Tvirtina, kad tokia pozicija – netiesa.

Europarlamentarai, vertėjai, vairuotojai, komitetų klerkai – visi jie vyksta į šią kasmėnesinę kelionę. Kelioniniai lagaminai tampomi ten ir atgal, kartais su skalbinių pamaina ar atsarginių batų pora, tačiau dažniausiai beveik tušti, „The Telegraph“ tinklaraštyje rašo Danielis Hannanas, britų rašytojas, žurnalistas bei europarlamentaras nuo 1999 m. Dokumentus galima persiųsti ir elektroniniu paštu, o ne gabenti iš tikrųjų, tačiau sunkvežimių vairuotojams ir krovikams vis dar tenka dirbti savo atavistinį darbą – juk ES, galų gale, tam ir egzistuoja, kad galėtų pasitarnauti savo pačios samdiniams, rašo europarlamentaras.

Kartais manoma, kad Europos Parlamentas renkasi Prancūzijos mieste Strasbūre, siekdamas įtikti prancūzams – vieniems iš ES įkūrėjų. Tiesą sakant, europarlamentarams niekada nepavyko surinkti pakankamai balsų, kad būtų nuspręsta posėdžiauti vienoje vietoje. (Jei tai priklausytų nuo manęs, rašo D. Hannanas, atsisakyčiau Briuselio ir posėdžius rengčiau tik Strasbūre; tačiau bet kuris vienas miestas būtų geresnis variantas nei abu kartu).

Per paskutinę sesiją Ashley Fox pasiūlė visuotinio taupymo laikotarpiu atsisakyti vienos – tik vienos – iš dvylikos Strasbūro plenarinių sesijų. Tačiau dvi didžiosios federalistų frakcijos – Eurosocialistai ir Europos liaudies partija (ELP) – susivienijo ir pasistengė, kad dėl to apskritai net nebūtų balsuojama. Tai įrodymas, jei tokių dar reikia, kaip europarlamentarai yra atitolę nuo savo rinkėjų ir jų rūpesčių, rašo D. Hannanas, o taip pat įrodymas, kad konservatoriai pasielgė teisingai, išeidami iš ELP.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA