Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Lietuvos verslui reikia aiškumo Rusijos pasienyje

Lietuvos verslui reikia aiškumo Rusijos pasienyje

ES – Rusijos aukščiausio lygio vadovų susitikimo rezultatai užduos toną tolimesniam Europos šalių bendradarbiavimui su Rusija. Susitikimo darbotvarkėje numatyti ir prekybos klausimai. Šiuo aspektu Lietuvai ir Lietuvos verslui labai svarbus muitinės problemų sprendimas, būtent Europos lygiu.

Lietuvos verslui aktualu ar Rusija tesės pažadus spręsti muitinės problemas prie Rusijos sienų. Ar nepasikartos praėjusių metų vilkikų krizės? Kaip vyks prekyba įsigaliojus Baltarusijos, Kazachstano ir Rusijos muitų sąjungai? Būdamas Europos Komisijos narys, atsakingas už muitus, šiems klausimams teikiu prioritetą savo darbotvarkėje.

Rusija yra svarbi Lietuvos prekybos partnerė: eksportas į Rusiją sudaro 13 procentų viso šalies eksporto. Šiandien mūsų ekonomikos augimas didele dalimi priklauso nuo verslo galimybių sėkmingai parduoti produkciją užsienio rinkose. Tokiomis sąlygomis Lietuvos verslui reikia aiškumo, apibrėžtumo ir tikrumo Rusijos pasienyje, kurį gali padėti užtikrinti Europos Sąjunga. Lietuvos verslininkams svarbu, kad šie klausimai keliami Europos lygiu.

Geras ženklas jau vien tai, kad Rusija eina į dialogą su Europos Komisija sprendžiant iškylančias problemas. Įgyvendiname ES ir Rusijos muitinės bendradarbiavimo strategiją. Joje numatyta kaip supaprastinti sienos kirtimo procedūras, keistis informacija kad kroviniai pasienyje neužstrigtų dėl administracinių kliūčių. 

Su Rusijos muitinės tarnybomis siekiu pragmatiško ir aktyvaus dialogo. Rezultatų tikiuosi iš vykdomo bandomojo projekto, kurio metu ES šalys iš anksto teikia muitinei informaciją apie atkeliaujančius krovinius, kad sutaupyti laiko pasienyje. Jei pavyks pasiekti, kad vietoje Rusijos pasienyje veikiančių 7 tarnybų liktų dvi, tai bus didelis kasdieninis palengvinimas verslui.

Tačiau šiandien dar vienas klausimas kelia didelį susirūpinimą. Kaip pasikeis muitinės procedūros šių metų liepos 1 dieną įsigaliojus muitų sąjungai tarp Baltarusijos, Kazachstano ir Rusijos. Vis dar gana daug neaiškumo kaip praktiškai veiks nauja muitų sąjunga ir kaip pasikeis procedūros verslui.

Nors neapibrėžtumo yra, signalai iš Rusijos yra gana pozityvūs. Taigi norėtųsi tikėti, kad nepasikartos praėjusių metų įvykiai, kai Rusijai staiga įvedus vienašališkas muitinės patikrinimo procedūras prekyba Lietuvos ir kai kurių kitų ES šalių prekyba "užstrigo" pasienyje. Mano tikslas mandato laikotarpiu – sukurti sąlygas užkirsti kelią tokiems įvykiams ateityje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA