Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Michailas Chodorkovskis

Europos Parlamento vadovas: M.Chodorkovskis nusipelnė tikro teisingumo

Antradienį, prieš paskelbiant teismo nutartį antrojoje buvusio turtingiausio Rusijos žmogaus Michailo Chodorkovskio byloje, Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzekas kartu su M. Chodorkovskio motina pareikalavo, kad būtų užtikrintas tikras teisingumas, praneša AFP.

„Tikimės, kad rytoj pamatysime tikrą teisingumą Michailui Chodorkovskiui“, - Strasbūre, po susitikimo su Marina Chodorkovskaja, sakė J. Buzekas.
„Ši byla tapo embleminiu įstatymų galios, teisinio nihilizmo ir žmogaus teisių problemų simboliu šiandienos Rusijoje“, - kalbėjo EP pirmininkas.

J. Buzekas sakė, kad M. Chodorkovskio bylos bei neišaiškintų Rusijos žurnalistų žmogžudysčių klausimą jis buvo iškėlęs ir neseniai Maskvoje vykusio susitikimo su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu metu.

„Paraginau Rusijos valdžią imtis visapusiškos teismų sistemos reformos“, - sakė jis.

M. Chodorkovskis šiuo metu atlieka aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę už mokesčių vengimą, o dabar yra teisiamas dėl naujų kaltinimų pinigų plovimu ir pasisavinimu, už kurį jau nebeegzistuojančios naftos milžinės „Yukos“ vadovui gresia 14 metų kalėjimo.

Nuosprendis M. Chodorkovskiui turėjo būti pradėtas skaityti trečiadienį, tačiau Rusijos teismas pranešė, kad jį atideda iki gruodžio 27 d.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA