Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Algirdas Saudargas
A.Solomino nuotr. / Algirdas Saudargas

A.Saudargas: priimtas ES Dujų reglamentas padės spręsti Europos problemas

Per trumpą laiką priimtas ES Dujų reglamentas dar kartą įrodo, kad esant realiai problemai Europa sugeba veikti greitai ir efektyviai, teigė europarlamentaras Algirdas Saudargas, antradienį Europos Parlamente pasibaigus balsavimui. Anot A. Saudargo, reglamente įtvirtintas solidarumo tarp valstybių narių principas - tai dar vienas žingsnis bendros energetikos politikos link.

"Tikriausiai kiekvienas iš mūsų tikimės, kad daugiau tokių krizių, kaip 2009 metais, nebepasitaikys ir reglamente nustatytų mechanizmų nereikės imtis, tačiau realybė yra kita - dar birželio mėnesį dėl nesutarimų tarp Rusijos ir Baltarusijos dujų tiekimas Lietuvai sumažėjo perpus", - pabrėžė reglamento savalaikiškumą A. Saudargas.

Europarlamentaras pažymėjo, kad izoliuotoms Baltijos šalių dujų rinkoms, šis reglamentas bus veiksmingas tik įjungus jas į bendrą Europos Sąjungos dujų tinklą, o tam, kad nutiesti trūkstamus dujotiekius, prireiks papildomo ES finansavimo.

Baigdamas A. Saudargas išreiškė padėką Komisijai, kuri oficialiai pažadėjo spręsti energetinių salų problemą energetikos infrastruktūros pakete ir kvietė paraginti valstybes nares tinkamai įgyvendinti šį reglamentą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA