Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
„Žurnalistai be sienų“ ragina EP bei Komisiją pasmerkti naująjį Vengrijos žiniasklaidos įstatymą
A.Solomino nuotr.

„Žurnalistai be sienų“ ragina EP bei Komisiją pasmerkti naująjį Vengrijos žiniasklaidos įstatymą

Nepaisydamas vieningo už spaudos laisvę kovojančių organizacijų pasipriešinimo, Vengrijos parlamentas priėmė kontroversišką įstatymą, kuriuo pertvarkoma valstybinė žiniasklaida ir įkuriama Žiniasklaidos Taryba, turėsianti neproporcingai dideles galias. Įstatymas milžiniška balsų persvara (256 už ir 87 prieš) buvo priimtas gruodžio 21 d., pranešė organizacija „Žurnalistai be sienų“ („Reporters Without Borders“), 2005 m. gavusi Sacharovo premiją, kuri skiriama už kovą už žmogaus teises.

Penki Žinisklaidos Tarybos nariai, tiesiogiai skiriami vyriausybės, ne tik turės teisę prižiūrėti žiniasklaidą, bet galės ir skirti dideles baudas (iki 700 tūkst. eurų televizijai bei 89 tūkst. eurų interneto portalui) už paskelbtą medžiagą, jei ji bus „politiškai nesubalansuota“ ar „žeis žmogaus orumą“.

Taryba taip pat galės nubausti už įžeidimus religiniu ir tautiniu pagrindu, o tokiu atveju, kai publikacija susijusi su nacionaliniu saugumu, galės priversti žurnalistus atskleisti informacijos šaltinius. Nors vyriausybė skelbia apie savo ketinimus užtikrinti „sąžiningumo pusiausvyrą“ žiniasklaidoje, tačiau pati pažeidžia šį principą, parinkdama Žiniasklaidos Tarybos narius: jie visi priklauso valdančiajai „Fidesz“ partijai. Taryba teoriškai turėtų įtvirtinti šią pusiausvyrą, tačiau joje nėra opozicijos atstovų.

„Žurnalistai be sienų“ ragina Europos Komisiją ir Europos Tarybos pirmininką netylėti ir pareikalauti, kad Vengrijos vyriausybė sustabdytų šio įstatymo, neatitinkančio demokratijos standartų, galiojimą, teigdami, jog „sutarčių, garantuojančių vienodas teises visiems Europos piliečiams, galiojimo užtikrinimas yra Komisijos ir Tarybos pareiga. Šis žiniasklaidos įstatymas atima iš Vengrijos piliečių teisėtą ir esminę teisę gauti ir pateikti naujienas ir informaciją“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA