Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Z. Balčytis: reikalingas Europos valiutos fondas
A.Solomino nuotr.

Z. Balčytis: reikalingas Europos valiutos fondas

Zigmantas Balčytis, socialdemokratas europarlamentaras, įsitikinęs, kad Europos Sąjunga turėtų sukurti nuosavą valiutos fondą, kuris galėtų padėti krizės ištiktoms Bendrijos narėms.

Z. Balčyčio nuomone, Europos Valiutos fondas (EVF), veikiantis tuo pačiu principu kaip ir Tarptautinis valiutos fondas, galėtų padėti padėti skolose paskendusioms ES valstybėms, ne tik euro zonos narėms.

„Niekas nepavydi viešųjų finansų būklės ir didžiulės valstybės skolos Graikijai, todėl EVF sukūrimas, kaip valstybinio komercinio banko, būtų naudingas“, - „Žinių radijui“ sakė Z. Balčytis.

Anot jo, EVF būtų naudingas ir politiškai – ES narės remtų viena kitą ir nereikėtų kitos tarptautinės paramos.

„Dabar formuojamas kitų metų ES biudžetas, būtų galima suformuoti ir bendrą fondą skirtą padėti visoms ES valstybėms, ištikus krizei, o ne tik euro zonai“, - kalbėjo europarlamentaras.

Tuo tarpu finansininkai atsargiai žiūri į naujų mechanizmų kūrimą, o Europos Komisijos prezidentas Jose Manuelis Barroso bei Vokietijos kanclerė Angela Merkel sutaria, kad tokiam fondui įkurti reikės keisti dabar galiojančią Lisabonos sutartį, kuriai patvirtinti prireikė ne vienerių metų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA