Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
„WikiLeaks“: keturiose ES valstybėse saugomi JAV branduoliniai ginklai

„WikiLeaks“: keturiose ES valstybėse saugomi JAV branduoliniai ginklai

„WikiLeaks“ paviešinti slaptieji dokumentai iš JAV ambasadų atskleidė, kad Nyderlanduose, Belgijoje, Vokietijoje ir Turkijoje saugomi Jungtinių Amerikos Valstijų branduoliniai ginklai.

Sekmadienį vakare (lapkričio 28 d.) paviešintos bylos pirmą kartą patvirtino tai, apie ką iki šiol buvo tik spėliojama. Pasitvirtino seniai sklandę įtarimai, kad keturios valstybės kartu su Italija tapo Amerikos branduolinės ginkluotės kolekcijos saugyklomis, tačiau nei pastarosios šalys, nei NATO niekada oficialiai to nepatvirtino ir nepaneigė, praneša „Euobserver“.

Viename slaptame JAV ambasadoriaus Vokietijoje Philipo Murphy dokumente pastarasis užsimena apie galimą ginkluotės atsiėmimą iš Vokietijos ir, galbūt, iš Nyderlandų bei Belgijos. Dokumentas taip pat patvirtina faktus, kad JAV masinio naikinimo ginklų yra Turkijoje. Manoma, kad panaši padėtis susiklosčiusi ir Italijoje.

Paklausta, ar dabar šalis iš naujo įvertins prieštaringą visuomenės poziciją nutekėjusios informacijos klausimu, Olandijos užsienio reikalų ministerija ir toliau laikosi jau senos pozicijos teikdama, kad JAV branduolinių ginklų temos nekomentuos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA