Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Angela Merkel, Anders Fogh Rasmussen, Nicolas Sarkozy

„WikiLeaks“: JAV diplomatai tyčiojasi iš ES lyderių, šnipinėja ES piliečius

„WikiLeaks“ paviešino dar 250 tūkst. slaptų dokumentų iš JAV ambasadų. Jie atskleidė amerikiečių diplomatų naudojamus terminus, minimus kalbant apie Europos Sąjungos (ES) lyderius. „Tefloninė Merkel“, „autoritarinis Sarkozy“ ir „bejėgis, pasipūtęs ir neišmanėlis Rusijos „kandiklis“ Berluskonis“ – tai keli iš terminų, naudojamų valstybinio departamento susirašinėjimuose su JAV ambasadomis užsienyje, praneša „EUobserver“.

„WikiLeaks“ duomenys atskleidė JAV diplomatų nuomonę apie Vokietijos kanclerę Angelą Merkel, kuri yra „vengianti rizikos“ ir „retai būna kūrybinga“. 2009 m. rugsėjo 9 d., likus trims savaitėms iki parlamento rinkimų, sugrąžinusių kanclerę atgal į valdžią, išsiųstas laiškas pavadintas „Kanclerė Angela „Tefloninė“ Merkel mėgaujasi rampų šviesa, tuo tarpu kai FDP laukia savo eilės“.

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy susirašinėjimo medžiagoje apibūdinamas kaip „plonaodė ir autoritarinė asmenybė“, turinti polinkį šiurkščiai elgtis su savo komanda ir premjeru Francois Fillonu.

JAV diplomatai vidinio susirašinėjimo dokumentuose Rusijos prezidentą Dmitrijų Medvedevą vadino vangiu lyderiu, o premjerą Vladimirą Putiną - vadovaujančiu patinu (alpha male), Rusijos verslo dienraštis "Kommersant" pirmadienį citavo tinklalapio "WikiLeaks" nutekintą slaptą informaciją.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA