Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Angela Merkel

„WikiLeaks“: Angela Merkel – vienintelė vadovė, pakankamai stipri vadovauti Europai

„WikiLeaks” nutekintuose JAV pareigūnų susirašinėjimuose Vokietijos kanclerė Angela Merkel su savo koalicinėmis vyriausybėmis (pirmoji su socialdemokratais, o nuo 2009 m. rugsėjo – su liberaliąja „Laisvąja demokratine partija“) vaizduojama kaip lyderė, išsiskirianti iš kitų tik todėl, kad kiti Europos vadovai yra daug žemesnio lygio, praneša britų „The Telegraph“.

„Angelos Merkel kaip Vokietijos ir Europos lyderės vaidmuo neginčijamas. Joks kitas didelės valstybės narės vadovas nėra pakankamai politiškai stiprus, kad galėtų pateikti save kaip lyderį“, - rašoma įslaptintame 2007 m. balandžio pranešime. „Vis dėlto ji supranta, kad jos stiprybė didžiąja dalimi kyla iš jos kolegų silpnumo ir kitų veiksnių, kurių ji negali kontroliuoti“.

Nutekinti diplomatiniai dokumentai išsamiai aprašo, kaip tuo metu, kai Tony Blairas perdavė valdžią Gordonui Brownui, o Nicolas Sarkozy dar nebuvo tapęs Prancūzijos prezidentu, A. Merkel pasinaudojo derybomis dėl Lisabonos sutarties, pademonstruodama „Vokietijos ir jos pačios asmeninę lyderystę“ ES.

2009 m., nors „tefloninė Merkel“ JAV vis dar vertinama kaip svarbiausia ES vadovė, Amerikos diplomatai pažymi, kad jos žvaigždė kiek nusileido, kai politikės autoritetą ėmė gniuždyti ekonominė krizė ir politinis spaudimas, privertęs ją tapti „atsargesne“ JAV šalininke.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA