Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
V.Valkiūnas siūlo įpareigoti europarlamentarus atsiskaityti Seimui už savo veiklą

V.Valkiūnas siūlo įpareigoti europarlamentarus atsiskaityti Seimui už savo veiklą

Seimo narys Valdemaras Valkiūnas siūlo įpareigoti Europos Parlamento (EP) narius atsiskaityti Seimui ir visuomenei už savo veiklą EP. Apsvarstyti tokio siūlymo tikslingumą ir reikalingumą jis pasiūlė Vyriausybei bei Seimo pirmininkei Irenai Degutienei.

Seimo nario V. Valkiūno nuomone, turėtų būti sukurtas vienoks ar kitoks mechanizmas, pagal kurį EP nariai turėtų atsiskaityti Seimui ir visuomenei, kokie svarbiausi klausimai yra nagrinėjami jų komitetuose, kokia "vaga" plaukia vieni ar kiti sprendimai, įstatymai, o ne apsiriboti vien tik "reklaminių" leidinukų su galybe nuotraukų ir aprašymų leidyba.

Kaip pastebi politikas, pastaruosiuose rinkimuose į EP užėmėme priešpaskutinę vietą Europoje (apie 20,98 proc. balsavusiųjų) - mus sugebėjo "aplenkti" tik slovakai, balsavę dar vangiau (vos 19,64 proc.). "Tai rodo, jog žmonės nemato tikslo rinkti EP narius", - mano V. Valkiūnas.

DELFI primena, kad Europos Parlamentas yra vienintelė ES institucija, kurios atstovus žmonės renka tiesiogiai ir kuriems jie yra atskaitingi.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA