Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Viktoras Uspaskichas

V.Uspaskichas neteko teisinės neliečiamybės

Europos Parlamentas antradienio posėdyje atėmė teisinę neliečiamybę iš europarlamentaro iš Lietuvos Viktoro Uspaskicho.  Gavęs žodį V.Uspaskichas teigė, kad prieš jį vykdomas „politinis puolimas“, ir melu apkaltino pranešimą jo klausimu rengusį Vokietijos europarlamentarą Bernhardą Rapkay. Neva šis melavęs, kad V.Uspaskichas nepateikė reikalingų įrodymų.

Europarlamentaras teigė, kad yra "daugybė faktų", įrodančių, kad jis persekiojamas dėl to, kad yra tautinių mažumų atstovas.

"Pagal Europos ekstradicijos konvencijos 3 straipsnį Rusijoje turiu oficialų politinio persekiojimo aukos statusą – pranešėjas šį faktą ignoruoja. Byla buvo pradėta ne paprastos policijos, bet korumpuoto ir politizuoto Lietuvos saugumo departamento (buvusios KGB). Kaip oficialiai paliudijo šio departamento 4 skyriaus viršininkas, tai Lietuvos Parlamento pirmininkas neoficialiai susisiekė su Departamento vadovu ir įsakė pradėti Darbo partijos puolimą – šis oficialus liudijimas taip pat ignoruojamas. Be to, Valstybės saugumo departamentas bandė mane neteisėtai pagrobti nakties metu", - taip sakoma V.Uspaskicho išvakarėse išplatintame laiške kolegoms europarlamentarams. Šią kalbą V.Uspaskichas bandė perskaityti ir prieš balsavimą, tačiau jį nutraukė posėdžio pirmininkas nurodęs, kad europarlamentarui buvo suteiktas žodis išimties tvarka, o ne teisė sakyti kalbą.

Skųs Teisingumo teismui

"Per savaitę-pusantros bandysiu parengti skundą Europos Teisingumo Teismui Liuksemburge", - BNS sakė V.Uspaskichas, Europos Parlamentui priėmus jam nepalankų sprendimą.

"Neigiamai", - V.Uspaskichas atsakė į klausimą, kaip vertinantis tokį EP sprendimą, - "EP nesilaikė savo paties reglamento ir nesudarė galimybės pasiruošti gynybai, aš tik kelios valandos prieš sužinojau, kad šiandien bus balsuojama, į sprendimą neįtrauktas nei vienas mano argumentas".

Darbo partijos lyderis sakė, jog sprendimas panaikinti jo imunitetą atitrauks jį tiek nuo darbo Europarlamente, tiek nuo partijos reikalų - o toks, V.Uspaskicho žodžiais, ir buvęs jo oponentų tikslas.

"Žinoma, trukdys, reikės dalyvauti teismo posėdžiuose, tai atims laiką, ir nuo EP darbo, ir nuo Darbo partijos, toks ir buvo mano oponentų tikslas", - sakė europarlamentaras.

Europarlamentaro V.Uspaskicho teisinio imuniteto panaikinimui plenarinėje sesijoje per balsavimą pritarė dauguma parlamento narių.

Prašė jau prieš metus

Lietuvos generalinė prokuratūra dar pernai liepą kreipėsi į Europos Parlamento vadovą, prašydama panaikinti V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę, kad Lietuvoje būtų galima toliau nagrinėti baudžiamąją bylą.

V.Uspaskichas kaltinamas baudžiamojoje byloje dėl opozicinės Darbo partijos "juodosios buhalterijos". DP įtariama neįtraukusi į buhalterinę apskaitą daugiau kaip 24 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų bei nesumokėjusi apie 4 mln. litų mokesčių.

Sunkiausias iš nusikaltimų, kuriais kaltinamas V.Uspaskichas - apgaulingas buhalterinės apskaitos tvarkymas. Už tai numatoma griežčiausia bausmė - laisvės atėmimas iki 4 metų.

"Darbiečių" lyderis 2006 metų rugpjūtį pripažinus jį įtariamuoju daugiau nei metus nuo Lietuvos teisėsaugos slapstėsi Rusijoje, kur buvo pasiprašęs prieglobsčio. 2007-ųjų rugsėjį V.Uspaskichas pats grįžo į Lietuvą.

2008 metais Seimas buvo panaikinęs politiko imunitetą, tačiau 2009-aisiais išrinktas į Europarlamentą jis vėl įgijo neliečiamybę.

V.Uspaskichas EP vadovams save yra pavadinęs "koordinuotos valstybės atakos auka".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA