Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Viktoras Uspaskichas

V.Uspaskichas EP liko nejautrus Irane akmenų užmėtymu nuteistos moters likimui

Supykęs, kad Europos Parlamentas (EP) panaikino teisinį imunitetą, Lietuvos europarlamentaras, Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas susilaikė balsuodamas dėl rezoliucijos, kuria EP pasmerkė Irano valdžios ketinimą užmėtyti akmenimis moterį, kaltinamą vyro išdavyste. Pasak Lietuvos atstovo EP, ateityje taip jis balsuos visais klausimais, kurie tik bus įtraukti į darbotvarkę.

„Kadangi man panaikino imunitetą, dabar aš esu pažeidžiamas ir balsuosiu taip dabar visada, absoliučiai visais klausimais. Aš nežinau, kokios interesų grupės gali daryti įtaką, nes aš dabar esu pažeidžiamas“, - DELFI sakė V. Uspaskichas.

Klausiamas, kaip būtų balsavęs tuo atveju, jeigu EP nebūtų panaikinęs teisinės jo neliečiamybės, V. Uspaskichas svarstė, jog veikiausiai būtų laikęsis savo frakcijos nuomonės ir balsavęs už rezoliuciją, smerkiančią Irano valdžios ketinimus užmėtyti akmenimis nuteistą moterį.

V. Uspaskichas dirba Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijoje.

DELFI primena, kad trečiadienį priimtoje rezoliucijoje EP pasmerkė Irano valdžios ketinimą užmėtyti akmenimis moterį, kaltinamą vyro išdavyste. Europarlamentarai taip pat paragino Iraną ir likusias šalis uždrausti šią nežmonišką bausmę ir apskritai nebetaikyti mirties bausmės, taip pat išlaisvinti žmogaus teisių gynėjus. Siūloma uždrausti atvykti į Europos Sąjungą (ES) už represijas Irane atsakingiems asmenims bei įšaldyti jų turtą.

Rezoliucija buvo patvirtinta 658 europarlamentarams balsavus „už“, 1 – „prieš“ ir 22 politikams susilaikius. Tarp susilaikiusiųjų buvo ir prancūzų atstovas, garsėjantis kraštutinėmis dešiniosiomis pažiūromis, Jeanas-Marie Le Penas.

Visi kiti Lietuvos europarlamentarai EP rezoliuciją palaikė. Iš viso EP dirba 12 Lietuvos atstovų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA