Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Vokietijos teisėjai stiprina ES teismo galias

Vokietijos teisėjai stiprina ES teismo galias

Vokietijos konstitucinis teismas priėmė bendrąsias Europos Sąjungos (ES) aukščiausiojo teismo nutarčių kontrolės taisykles. Ši sritis vis dar buvo neaiški po prieštaringai vertinamo aukščiausiųjų Vokietijos teisėjų nutarimo dėl Lisabonos sutarties, naujojo ES taisyklių rinkinio, paskelbė „EUobserver“.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 26 d. Vokietijos teismas savo plačią potekstę turinčiu nutarimu „įjungė žalią šviesą“ 2005 m. ES teismo nutarčiai.

Už ketvirtadienį priimtą dokumentą balsavo septyni iš aštuonių teisėjų. Jame ne tik panaikinamas tiesioginis prieštaravimas ES Liuksemburgo teismo sprendimui, bet šis sprendimas netgi sustiprinamas. Jame teigiama, kad ES teismo nutartys gali būti tikrinamos tik tuo atveju, jei Europos institucijos rimtai peržengia savo kompetencijos ribas.

ES teismo nutartys gali būti peržiūrimos tik tada, „jei yra akivaizdu, jog ES valdžios organų veiksmai neatitinka ES kompetencijų ir svarstomas veiksmas sąlygoja struktūriškai reikšmingą kompetencijų pasiskirstymo tarp valstybių narių ir Europos Sąjungos pokytį, žalingą valstybėms narėms“, teigiama nutarime.

Tačiau Frankfurto „Allgemeine Zeitung“ ši naujiena pateikiama su antrašte: „Karlsrūhė (Konstitucinis teismas) pats apribojo savo galias“.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA