Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Vokietijos komisaras tikisi EP narių paramos pratęsiant subsidijas anglies kasykloms

Vokietijos komisaras tikisi EP narių paramos pratęsiant subsidijas anglies kasykloms

Paragintas Vokietijos vyriausybės, energetikos komisaras Guentheris Oettingeris ieško EP narių paramos, kad ES galutinis terminas dėl subsidijų anglies kasykloms nutraukimo būtų nukeltas iki 2018 metų. Kiek anksčiau jis praleido svarbų susitikimą, kuriame komisija priėmė priešingą pasiūlymą, praneša „EUobserver“.

„Balsavimas vyks kitą savaitę plenarinės sesijos metu ir iš komiteto darbo galima spręsti, kad kalbama apie 2018 metus", - trečiadienį (lapkričio 17 d.) per spaudos konferenciją paklaustas apie terminus sakė G.Oettingeris.

Abi didžiosios Europos Parlamento grupės yra suinteresuotos dėl termino pratęsimo, todėl kitos savaitės balsavimo Strasbūre rezultatai lengvai nuspėjami, nepaisant žaliųjų EP narių kritikos, atkreipiančios dėmesį į veidmainišką elgesį – priėmus sprendimą iki 2020 m. transporto sunaudojamą biokuro kiekį padidinti iki 10 proc., tuo pačiu metu prašoma nenutraukti subsidijų ypatingai aplinką teršiančioms anglies kasykloms.

Nors Parlamento nuomonė šiuo klausimu yra tik konsultacinio pobūdžio, dėl termino pratęsimo labiausiai suinteresuotos Vokietija, Ispanija, Lenkija ir Rumunija tikisi europarlamentarų paramos, kuri lemtų galutinį Komisijos sprendimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA