Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Vokietija turi teisę blokuoti paskolą Graikijai

Vokietija turi teisę blokuoti paskolą Graikijai

Vokietija neperžengs savo teisių ribų, jei nuspręs blokuoti euro zonos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) planuojamą paskolą Graikijai, sakė Europos Komisija. Komisijos atstovai, kartu su Europos centriniu banku (ECB) ir Tarptautiniu valiutos fondu, turi įvertinti Graikijos planus pertvarkyti biudžetą ir ekonomiką per artimiausius trejus metus mainais į paskolas.

Tačiau Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble leidiniui "Bild" pareiškė, jog Berlynas gali atmesti Atėnų prašymą dėl paskolos.

"Priklauso nuo to, ar Graikija ateinančiais metais laikysis nustatyto taupymo plano", - sakė jis.
Vokietijos užsienio reikalų ministras televizijos kanalui ZDF sakė, jog Vokietija nėra "pasirengusi išrašyti tuščio čekio".

Pasak ES ekonomikos komisaro Ollio Rehno atstovo Amedeu Altafajaus, sprendimas dėl paskolos Graikijai bus priimtas "per kelias dienas".

Tačiau jis pabrėžė, kad "bet kuris šalis gali blokuoti. Jie turi tam teisę, jei mano, kad tai nėra reikalinga ir nekelia pavojaus euro zonos finansų stabilumui".

Pirmiausiai savo sprendimą dėl paskolos reikalingumo pateiks Europos Komisija ir ECB, tačiau paskutinį žodį tars euro zonos šalys.

Tuo tarpu TVF vadovas Dominique'as Straussas-Kahnas pareiškė, jog "TVF, Europos partneriai ir visi, susiję su finansine parama, sutinka, jog reikia veikti greitai". Manoma, jog Europa Graikijai skirtų apie 30 mlrd. eurų, o TVF - 15 mlrd. eurų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA