Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Wolfgangas Schaeuble

Vokietija prognozuoja ES politinę sąjungą po 10 metų

Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schaeuble pareiškė, kad jo šalis yra pasirengusi aptarti euro zonos mokesčių politikos harmonizavimą. Jis pridūrė, kad jau ateinantį dešimtmetį Europa žengs ryžtingą žingsnį glaudesnės politinės sąjungos link, praneša „EUobserver“.

Vokietijos savaitraštis „Bild am Sonntag" sekmadienį (gruodžio 12 d.) ministro pastabas paskelbė ES lyderiams praėjusią savaitę susitarus pakeisti ES sutartį, kuria siekiama sukurti finansinę paramą euro zonos valstybėms teikiantį ilgalaikį krizės valdymo mechanizmą.

Vokietija anksčiau nepritarė raginimams euro zonoje sukurti visavertę mokesčių sąjungą, tačiau dabartinė W.Schaeuble pozicija įrodo, kad nuomonė pasikeitė. „Pagrindinis sprendimas dėl mokesčių ir biudžeto politikos turi būti priimtas nacionaliniu lygiu. Jeigu būtina keisti politiką, galime pradėti diskusijas“, - interviu laikraščiui sakė W.Schaeuble.

„Po dešimties metų mes turėsime daug galingesnę struktūrą nei politinė sąjunga“, - pridūrė jis.

Freiburge (Vokietija) penktadienį vykusio susitikimo metu Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel taip pat teigė, kad euro zonos lyderiai turi pasimokyti iš skolų krizės ir imtis ryžtingų veiksmų politinei integracijai, įskaitant mokesčių politikos ir darbo teisės harmonizavimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA