Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Vytautas Landsbergis

V.Landsbergis piktinasi, kaip Rusija kovoja su piratais

Europos Parlamento Europos Saugumo ir gynybos pakomitečio posėdyje kartu su Tarybos nariais vyko pasikeitimas nuomonėmis dėl saugumo jūroje prie Somalio krantų ir tarptautinio bendradarbiavimo vykdant karinę operaciją ES „Navfor-Atalanta”. Posėdžio metu europarlamentaras Vytautas Landsbergis paprašė įvertinti Rusijos kovos su Somalio piratais priemones.

„Buvo gauti pranešimai apie specialiąsias Rusijos karinio jūrų laivyno baudžiamąsias priemones, kai suimti piratai buvo įsodinti į mažą valtelę ir paleisti į vandenyną. Tai prilygtų mirties nuosprendžiui", - aiškino V. Landsbergis. "Kaip užsibaigė ši istorija ir koks antipiratinės koalicijos požiūris į tokias priemones?", - teiravosi politikas posėdyje dalyvavusių aukštų pareigūnų.

Konkretaus atsakymo nesulaukta.

Ambasadorius prie NATO atstovybės Afganistane Mauritsas Jochemsas teigė, kad kol kas nėra tikslių teisinių procedūrų, kaip bausti piratus, o platesnėje koalicijoje tai tarptautinės teisės dalykas.

Krizių valdymo direktorato Integruoto strateginio planavimo skyriaus vadovas, Tarybos generalinio sekretoriato atstovas Didieras Lenoiras pripažino, kad tai rimta problema. „Su rusais dirbame per specialią darbo grupę. Šiame incidente neturėjom tikro pranešimo. Suverenios šalys sprendžia savarankiškai", - teigė pareigūnas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA