Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Vytautas Landsbergis

V.Landsbergis: komunistų totalitarinių režimų nusikaltimai turi būti vienodai pasmerkti

"Pagrindinis mūsų siekis tebėra, kad komunistų totalitarinių režimų nusikaltimai būtų Europos Sąjungoje teisingai įvardyti, moraliai ir teisiškai pasmerkti", - akcentavo eurparlamentaras V. Landsbergis trečiadienį vykusiame EP narių grupės "Europos istorijų sutaikymas" posėdyje.

"Dabar svarstome vadinamuosius instrumentus, kurie gali būti tam panaudoti", - sakė V. Landsbergis, - "Tačiau joks instrumentas nebus blizgantis ir efektyvus, o tik surūdijęs, kol mūsų laisvoje, netotalitarinėje Europoje nepasieksim sutarimo vienu pamatiniu klausimu".

Europarlamentaras priminė, kad "2011-aisiais ateina 20 metų sukaktis, kai išnyko komunistų imperija SSRS, ir durys į laisvę atsivėrė visoms jos pavergtoms tautoms, o buvusios kontinentinės kolonijos ryžosi kurti savas valstybes. Griuvo kalėjimas - didžiojo lūžio diena", - sakė V. Landsbergis ir taip pat pažymėjo, kad "ES ir pirmiausiai Europos Parlamentas turi tai įvertinti aukščiausiu teigiamu ženklu, kuris atmes kai kieno siūlomą neigiamą "pasaulinės tragedijos" ženklą. "Anot V. Landsbergio, "toks yra būtinas pačios Europos vertinantis apsisprendimas, kurio stoka per ilgai slegia ir nuodija politikų sąmonę".

Baigdamas Europos Parlamento narys paskatino Europos istorijų sutaikymo grupę imtis to, kaip svarbiausio uždavinio - "prioritetų prioriteto, nes kitaip galime likti įvelti ir sukaustyti krūvoje antrareikšmių dalykų, pavienių nusikaltimų svarstymuose", - teigė jis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA