Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (10)
Vienu žingsneliu arčiau narystės ES

Vienu žingsneliu arčiau narystės ES

Europos Sąjungos (ES) plėtros komisaras Stefanas Fule Briuselio pareigūnus paragino patvirtinti kandidatės statusą Albanijai, kad šalis ir Bendrija galėtų oficialiai pradėti derybas dėl narystės, skelbia "EUbusiness".

Europos Komisijos (EK) pranešime rašoma, jog Albanija padarė nemažą pažangą kovoje su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu, todėl nusipelnė "žalios šviesos" pradėti derybas dėl narystės ES. Galutinį sprendimą dėl kandidatės statuso suteikimo turės priimti birželio 27 dieną posėdžiausianti Europos vadovų taryba (EVT), kurią sudaro ES šalių prezidentai ir vyriausybės vadovai.

Jei EVT nuspręs pradėti derybas su Tirana, Albanija taps šeštąja valstybe, šiuo metu siekiančia narystės Bendrijoje, kartu su Serbija, Juodkalnija, Makedonija, Islandija ir Kosovu. Islandija šiemet nusprendė laikinai suspenduoti derybas, Makedonijai didžiausias kliūtis šiuo metu sudaro Graikija, protestuojanti dėl formalaus šalies pavadinimo, o Kosovui deryboms pradėti vis dar trūksta 5 ES narių paramos.

Prašymą narystei ES Albanija pateikė 2009 metais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA