Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Vengrijos verslas prašys ES pagalbos, kad būtų panaikinti nauji krizės mokesčiai

Vengrijos verslas prašys ES pagalbos, kad būtų panaikinti nauji krizės mokesčiai

Vengrijos energetikos, telekomunikacijų ir mažmeninės prekybos kompanijos ketina kreiptis pagalbos į Europos Sąjungą (ES), kad ši padėtų blokuoti neseniai įvestus krizės mokesčius šiems sektoriams, praneša „EUobserver“.
Trijų pagrindinių verslo sričių atstovai baiminasi, kad krizė atgrasins investuotojus, o smulkieji verslininkai gali bankrutuoti.

„Vadovai bėgioja aplinkui šokiruoti, bandydami sugalvoti, ką pasakyti užsienio investuotojams“, - Vengrijos dienraščiui „HVG“ sakė neįvardintas šaltinis iš vienos nedidelės telekomunikacijų įmonės. Jų požiūris atspindi visų apmokestintų sričių verslininkų nuomonę.

Siekiant subalansuoti Vengrijos biudžetą, spalio pradžioje nuspręsta trejiems metams iki 2012 m. pabaigos padidinti mokesčių naštą šiems trims pelningiausiems sektoriams.

Su šiomis sritimis susijusios kompanijos jau sureagavo į naujuosius mokesčius, teigdamos, jog ketina sustabdyti planuojamas investicijas.
Trijų sektorių atstovai mano, kad papildomi mokesčiai pažeidžia ES taisykles ir ketina kreiptis pagalbos į Briuselį. Pavyzdžiui, pagal ES taisykles telekomunikacijų sektoriuje, valstybė be įprastų mokesčių įvesti specialias rinkliavas gali tik tada, kai įplaukos iš jų vėl investuojamos į šią pramonę.

Be to, kaip mano ir pats Vengrijos parlamentas, naujuosius mokesčius vis vien teks padengti vartotojams, kaip paprastai būna tokiais atvejais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA