Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Vankuverio olimpinių žaidynių aukso medalis

Vankuveryje medalių skaičiumi pirmauja ES

Jei ES Vankuverio žiemos olimpiadoje būtų dalyvavusi kaip viena valstybė, būtų laimėjusi daugiausia medalių - 31 aukso, 36 sidabro ir 41 bronzos. Artimiausią varžovas – JAV – būtų tiesiog sutriuškintas: ši valstybė surinko 9 aukso, 15 sidabro ir 13 bronzos medalių.

Dabar žaidynėse iškovotų medalių skaičiumi pirmauja JAV – šios šalies atletai užsikabino 37 medalius. Antrąją vietą apdovanojimų skaičiumi užėmusi Vokietija aplenkė JAV pagal aukso medalių skaičių – vokiečiai iš Vankuverio parsiveš 10 aukščiausių apdovanojimų – bet, surinkę 13 sidabro ir 7 bronzos medalius, džiaugiasi 30-čia prizinių vietų.

Iš ES šalių į pirmąjį daugiausia medalių iškovojusių šalių skaičių įsiterpė ir Austrija. Surinkusi 4 aukso ir po 6 sidabro bei bronzos medalius, ji tapo antra daugiausia prizinių vietų iškovojusia šalimi ES ir penkta valstybe bendrojoje įskaitoje, į priekį praleidusia 3-ią vietą užėmusią Kanadą ir ketvirtojoje likusią Norvegiją.

Pirmajame medalininkų dešimtuke įsitvirtino ir Prancūzija su Švedija. Šių šalių atletai, iškovoję po 11 medalių, pasidalijo 8-10 vietas ne tik tarpusavyje, bet ir su Kinija. Tiesa, švedai aplenkė prancūzus aukso medalių skaičiumi – Švedijos atletai ant aukščiausios pakylos kopė 5, o Prancūzijos – 2 kartus, tačiau nusileido sidabro ir bronzos medalių skaičiumi. Švedai laimėjo 2 antrąsias ir 4 trečiąsias vietas, prancūzai iškovojo atitinkamai 3 ir 6 pergales.

Tarp medalininkų – visi kaimynai

Mūsų kaimynai taip pat prisidėjo prie ES pergalių serijos. Lenkija, kurios sportininkai laimėjo 1 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos apdovanojimus, tapo 13-ąja bendroje įskaitoje ir 7-ąja tarp ES valstybių pagal apdovanojimų skaičių.

Du sidabro medalius iškovoję latviai bendrojoje įskaitoje užėmė 23-ą, o tarp ES valstybių – 12-ą vietą. Vieną sidabro medalį iškovoję Estijos sportininkai pasidalino drauge su D.Britanija pasidalijo 24-ą vietą bendroje įskaitoje ir 13-ą – ES valstybių pergalių sąraše.

Beje, medalius iškovojo visi Lietuvos kaimynai. Rusijos, medalių skaičiumi likusios 6-oje vietoje, atletai į tėvynę parsivežė 15 apdovanojimų – 3 aukso, 5 sidabro ir 7 bronzos medalius. Baltarusiai, laimėję po vieną aukščiausią apdovanojimą, drauge su Australija, Kroatija, Slovėnija ir Slovakija pasidalino 18-22 vietas.

Lietuvos sportininkai medalių neparsivežė. Aukščiausiu mūsų atletų pasiekimu tapo 9-ojui vieta, kurią vyrų komandinio sprinto rungtyje iškovojo slidininkai Modestas Vaičiulis ir Mantas Strolia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA