Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Vaistų informaciniai lapeliai bus randami internete, o stebimi vaistai žymimi juodai

Vaistų informaciniai lapeliai bus randami internete, o stebimi vaistai žymimi juodai

Europos Parlamentas atnaujino „farmakologinio budrumo“ taisykles ir patvirtino tai numatančius teisės aktus. Vaistų informaciniai lapeliai bei informacija apie jų šalutinį poveikį netrukus turėtų atsirasti internete, o nauji ir stebimi vaistai bus žymimi juodu simboliu.Apie nepageidaujamą šalutinį vaistų poveikį specialioms kiekvienos šalies tarnyboms galės pranešti ne tik gydytojai, bet ir pacientai.

Anot Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės, apie 5 proc. pacientų ligoninėse gydosi dėl nepageidaujamų reakcijų į vaistą, o net 197 tūkstančiai europiečių miršta dėl nepageidaujamo vaistų poveikio.

Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

„Pranešimai iš medikų apie nepageidaujamą poveikį nebuvo itin dažni ir laikotarpis, kol ši informacija pasiekdavo bendrą ES duomenų bazę “Eudravigilence”, būdavo gerokai ilgesnis nei reglamentuotos 15 dienų. Ne išimtis ir Lietuva, kurioje per metus užfiksuota vos 171 pranešimas apie nepageidaujamą vaistų poveikį, o laikas, per kurį informacija pasiekia “Eudravigilence” kai kuriais atvejais galėdavo užtrukti gerokai ilgiau, nei leistina", - pranešime spaudai teigia europarlamentarai.

Pasak R.Morkūnaitės, skaičiuojama, kad patobulinus farmakologinio budrumo sistemą, būtų galima išvengti iki 10 proc. nepageidaujamų reakcijų. Tai padėtų išvengti beveik 6 tūkst. mirčių ir sutaupyti iki 2,3 mlrd. eurų kasmet.

Farmakologinį budrumą apibrėžiantis reglamentas ir direktyva su naujaisiais pakeitimais turėtų būti pradėti taikyti po dviejų metų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA