Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (145)
Vytautas Landsbergis

V. Landsbergis: mes esame primušti

Strasbūre vyksta paskutinė šio Europos Parlamento (EP) sesija, kur daugelis politikų jau gyvena šviesios ateities ir artėjančių rinkimų nuotaikomis.

Vakar, balandžio 16-ąją, Lietuvos europarlamentaras Vytautas Landsbergis EP visumos posėdyje pasakė kalbą, kurį tapo jo paskutiniąją Europos Parlamente. Daugiau politikas į EP nebekandidatuos.

MyEP pateikia europarlamentaro kalbos ištrauką, kurioje gausu raginimų nepasiduoti Rusijai, siekti moralinio atgimimo ir valios bei išminties gynimo.

„Gražieji Europos demokratijos ir savanoriškos vienybės statybos laikai baigiasi. Gretimuose Rytuose vėl atsivėrė kruvino priešiškumo laikai.

Pasiklausykite, europiečiai, ką Kremlius jums sako savo veiksmais.
Nešdinkis, Sąjunga, su savo vaikiškomis „vertybėmis“, jei stokoji valios ir išminties jas ginti.

Pagrindinė, jei dar ne vienintelė, vertybė ir dorybė, kuri lieka ir grįžta, yra kariškieji raumenys ir jėga; vienintelė tarptautinė teisė, kuri dar galioja ir tebėra verta ne-europinės bei anti-europinės Rusijos dėmesio, yra force majeur – neįveikiama galia.

Prieš kurį laiką gavom aiškų signalą, kai Rusijos vadovas nacionaliniame televizijos forume atsakinėjo į pasirūpintus klausimus, ir štai ko paklausė nedidelis berniukas:

– Pone prezidente, mūsų klasėje du berniukai nuolat mušasi. Kuris jų dėl to kaltas?

Ponas prezidentas atsakė jam, bet taip pat Jums, ponios ir ponai:
– Kaltas yra tas, kurį primušė.

Ar išgirdote? Ne, tas posakis, vertas ištiso „Mein Kampf“, niekad nebuvo aptariamas. Gal dabar jį lengviau suprasti?

Ukraina primušta, pirmiausiai Kryme, tad Ukraina – kalta. Rytoj, jeigu mūsų Rytuose kils didelis karas, kai kurie jūsų smerks Ukrainą. Bet mes, Europa, taip pat esame primušti.

Mes rėmėm Ukrainą, kuri veržėsi į Europą, mes tuo erzinom atgimusio Rusijos fašizmo pabaisą, todėl esame kalti ir turėtumėm būti taip pat nusodinti. Kodėl mes taip „provokuojamai“ ir neatsakingai elgėmės Rusijos atžvilgiu dėl tos nelemtos Rytų Partnerystės? Nė neatsiklausę Didžiojo magistro?

Aš kviečiu Jus, buvusieji mano kolegos, kadangi daugelis tęs tarnybą šiuose rūmuose, nekartoti Rusijos formulių įsiteikiant blogiui, nes tuo keliu slinksite į vergiją. Europos demokratinės šalys ir jų Sąjunga turi pabusti ir siekti moralinio atgimimo“, - sakė V. Landsbergis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA