Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Vytautas Landsbergis

V. Landsbergis: kalbant apie žmonių santykius, žodis „reprodukcija“ netinka

Svarstant ES strategiją Lotynų Amerikai posėdyje dalyvavusių europarlamentarų nuomonės išsiskyrė dėl paragrafo, kuriame kalbama apie investicijas į "reprodukcinę sveikatą" ir "šeimos planavimo metodų prieinamumą" - kontracepciją. Anot Europos Parlamento nario Vytauto Landsbergio, po tokiomis bendromis formulėmis paprastai slepiamas palankus požiūris į abortus.

"Reprodukcijos" terminologija kalbant apie žmonių santykius yra netinkama ir neturėtų būti vartojama, teigė V. Landsbergis antradienį vykusiame Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos Užsienio reikalų darbo grupės posėdyje.

Parlamentaras iš Lietuvos pažymėjo, kad jis šiais klausimais visada laikosi ir siūlo laikytis nuostatos, kad "reprodukcijos" terminologija yra netinkama ir neturėtų būti vartojama, "kadangi kalbame apie žmonių santykius ir jų visuomenę, ne apie orvelišką "gyvulių fermą".

V. Landsbergis taip pat pabrėžė, kad kai praktikuojami dirbtiniai abortai, rūpestis tik fizine moterų sveikata yra nepakankamas.

Europarlamentaro įsitikinimu, "reikia rūpintis ir psichine moterų bei vyrų būsena, taip pat ir visuomenės, jeigu ji žiaurėja ir darosi vis abejingesnė žmogiškosios gyvybės naikinimui".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA