Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (519)
V. Landsbergis: gėjų eitynių uždrausti negalima

V. Landsbergis: gėjų eitynių uždrausti negalima

Europos Parlamento nario, profesoriaus Vytauto Landsbergio nuomone, gėjų eitynių centrine miesto gatve uždrausti negalima.

Susitikimo su žurnalistais metu europarlamentaras išdėstė nuomonę apie pastarųjų dienų šaršalą, kilusį dėl gėjų ir lesbiečių eitynių leidimo/uždraudimo Gedimino prospekte,  ir jau kurį laiką besitęsiančias kalbas apie tai, kad Lietuva prieš visą pasaulį apsijuoks kaip šalis, kurioje diskriminuojamos seksualinės mažumos. Teismas nusprendė, kad seksualinių mažumų eitynės gali vykti pagrindinėje miesto gatvėje, tačiau Vilniaus meras Artūras Zuokas su tuo nesutiko ir šį nutarimą apskundė. 

Svarstydamas, ką daryti, kai visi pirštais bado į Lietuvą, V. Landsbergis atsakė: „Tai durnystė. Tie, kurie nori menkinti mūsų pirmininkavimo vaidmenį, tik džiaugsis, jei mes teisinsimės“.

Jo manymu, dabar atsirado puiki proga, kai Lietuva pirmininkauja, atsigręžti į vidines problemas ir tai, kas yra skriaudžiamas.

„Dabar yra ES pirmininkavimas, o ne mūsų reikalai ir problemos, tikros ar netikros. Kadangi mes matomi, o kažkas pavydi, tai ir užmetinėja, kad sumenkintų mūsų vaidmenį ir parodytų, kad mes pažeidžiami. Mažiau kreipti dėmesio reikia“, - teigė jis.

MyEP primena, kad prieš pora dienų Europos Komisijos vadovas Jose Manuelis Barroso pareiškė, kad Europa stebi seksualinių mažumų diskriminavimo problemas Lietuvoje.

„Europos Komisija atidžiai seka su lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų diskriminacija susijusią padėtį valstybėse narėse ir nedvejodama reaguos, kai atsiras spręstinų klausimų, priklausančių Europos Sąjungos kompetencijos sričiai. Pavyzdžiui, 2010 metais Europos Komisija jau kreipėsi į Lietuvos Vyriausybę ir reiškė susirūpinimą dėl įvairių trukdžių ir nesklandumų, susijusių su tuo metu taip pat planuotomis homoseksualų eitynėmis. Saviraiškos ir susirinkimų laisvės yra pripažintos kaip pagrindinės teisės, įtvirtintos Europos žmogaus teisių konvencijoje ir ES pagrindinių teisių chartijoje“, - sakė jis ir pabrėžė, kad nėra teisinių instrumentų kištis į eitynių organizavimą, tačiau valstybės yra priėmusius tarptautinius įsipareigojimus gerbti pagrindines teises.

Paklausus V. Landsbergio, ką reikėtų daryti esant tokiai situacijai, kai ignoruoti nelabai įmanoma, europarlamentaras atsakė:

„Labai sunku įvesti taisyklę, kad seksualinėms mažumoms eitynės centrine miesto gatve negalimos. Negalima priimti tokio įstatymo. O valdžia praktiškai matyt bando išvengti kvailų susirėmimų tarp skirtingai galvojančių žmonių, nes psichologiškai tam nėra pasirengta“, - svarstė profesorius.

Pasak jo, neleisti negalima. „Reikia bandyti tartis su eitynių organizatoriais, kad jie (lesbietės, gėjai ir kitos seksualinės mažumos – red.past.) nesidarkytų, neišsidirbinėtų, nesistengtų bet kokia kaina atkreipti į save dėmesį rūbais ar elgesiu, kuris be reikalo siejamas su jų privačia orientacija“, - kaip išeitį siūlė V. Landsbergis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA