Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Turkija deda viltis į Vokietiją

Turkija deda viltis į Vokietiją

Antradienį Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas paragino Vokietiją remti Ankaros siekius tapti Europos Sąjungos (ES) nare, praneša „EUbusiness“.

Vieno iš Berlyno politinių tyrimų centro atstovams R. Erdoganas sakė, kad Turkijos narystė Bendrijoje suteiktų ES daugiau politinės įtakos sprendžiant tarptautinius konfliktus.

„Mes tikimės ir norėtume, kad Vokietija remtų mūsų kelią į ES“, - kalbėjo Turkijos premjeras.

Vėliau R. Erdoganas susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel, kuri iki šiol pasisakė už „privilegijuotą bendradarbiavimą“ su Turkija, tačiau niekada nerėmė Ankaros siekių tapti visateise ES nare. Vokietija šiuo metu yra didžiausia Turkijos prekybos partnerė, šalyje gyvena beveik trys milijonai turkiškas šaknis turinčių asmenų.

Pastaruoju metu premjeras R. Erdoganas taip pat lankėsi Briuselyje, kur Turkijos eurointegracijos klausimus aptarė su Europos vadovų tarybos prezidentu Hermanas Van Rompuy ir Europos Komisijos vadovu Jose Manuel isBarroso.

Derybos dėl Turkijos narystės ES oficialiai prasidėjo 2005 metais, tačiau buvo nuolatos nutraukiamos. Diskusijos šiuo klausimu vėl atnaujintos pernai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA