Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Tirpsta paskutinė kliūtis Kroatijai jungtis prie ES

Tirpsta paskutinė kliūtis Kroatijai jungtis prie ES

Slovėnijos Konstitucinis teismas antradienį pripažino teisėtu susitarimą, kuriame numatyta, kad senas šalies ginčas dėl sienos su Kroatija bus sprendžiamas arbitražiniame teisme. Ši Konstitucinio teismo nutartis reiškia, kad Slovėnija gali ratifikuoti sutartį, kuri pašalina pagrindinę kliūtį Kroatijai prisijungti prie Europos Sąjungos (ES).

Slovėnijos ministras pirmininkas Borutas Pahoras ir Kroatijos vyriausybės vadovė Jadranka Kosor šį susitarimą, pagal kurį abi šalys turi išspręsti ginčą dėl sienos tarptautiniame arbitražiniame teisme, pasirašė pernai lapkritį.

Slovėnijos opozicija pareiškė, kad šis susitarimas kenkia valstybės interesams, todėl B.Pahoras, siekdamas atremti kritiką, nusprendė paprašyti Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

Premjeras sakė, kad jei Konstitucinis Teismas pritars susitarimui, prieš šio dokumento ratifikavimą parlamente dėl jo dar bus rengiamas referendumas.

Kroatijos parlamentas šį susitarimą ratifikavo lapkritį.

Pagal susitarimą, arbitražiniame teisme bus rastas abiem šalims privalomas jų pasienio konflikto dėl nedidelio sausumos ir jūros ruožo Pirano įlankoje sprendimas.

Šis konfliktas tęsėsi nuo 1991 metų, kai abi šalys paskelbė nepriklausomybę nuo buvusios Jugoslavijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA