Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (2)
Šveicarija sudavė smūgį bankų paslaptims

Šveicarija sudavė smūgį bankų paslaptims

Nepritraukdama per didelio dėmesio, spalio 15 d. Šveicarija pasirašė daugiašalę konvenciją dėl abipusio administracinio bendradarbiavimo mokesčių klausimais su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO). Tai – dar vienas smūgis banko paslapties saugojimui, kurios ir prieš tai buvo ne visiškai paisoma.

Kaip praneša www.europressa.com, šiame dokumente numatomos visos bendradarbiavimo formos, kovojant su kapitalo pervedimu į užsienį, siekiant išvengti mokesčių mokėjimo: apsikeitimas informacija, vienalaikė mokesčių kontrolė bei pagalba mokesčių išieškojimui.

EBPO direktoriaus mokesčių politikai Pasqalio Saint-Amanso teigimu, ši konvencija – tai pasiruošimas pereiti prie automatiško apsikeitimo mokesčių duomenimis, kuris, kaip planuojama, turėtų būti įvestas 2015 m.

„Nematau galimybių grįžti į praeitį“, - džiaugiasi P. Saint-Amansas bei pranašauja Šveicarijos bankų paslapties saugojimo pabaigą.

Tačiau šiuo metu nekalbama apie jokius ryžtingus žingsnius. „Šveicarija gavo instrumentą, kuris jai suteiks galimybę reikiamu metu prisijungti prie institucijų, kurios ateityje nuspręs automatiškai keistis finansine informacija“, - teigiama EBPO pranešime.

Bet kuriuo atveju, nebus paprasta ratifikuoti konvencijos tekstą Šveicarijos parlamente.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA