Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Catherine Ashton

Susitarta dėl ES diplomatinės tarnybos - atstovus ES turės 136 šalyse

Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai pirmadienį pasiekė "politinį susitarimą" dėl būsimos Bendrijos diplomatinės tarnybos, kuri turėtų užtikrinti 27 šalių blokui svaresnį balsą tarptautinėje arenoje.

"Esu labai patenkinta, kad (ES Užsienio reikalų) taryba pasiekė politinį susitarimą, pagrįstą mano pasiūlymu", - sakė ES užsienio politikos vadovė Catherine Ashton po užsitęsusių ministrų derybų Liuksemburge.

"Tai sutelks Europos institucijas, kad galėtume vieningai reaguoti į problemas, su kuriomis susiduriame pasaulyje, taip pat skatinti visapusę politiką", - pridūrė ji.

Pasak C.Ashton, visi derybų dalyviai pripažino, kad pasiektas susitarimas tėra "kompromisas, yra dar daug neaiškių detalių dėl naujosios (Europos) išorės veiksmų tarnybos struktūros, jos funkcijų ir biudžeto".

"Noriu pabrėžti, kad ši diena svarbi Europai, nes ji yra ilgo kelio pradžia" siekiant stipresnio ir vieningesnio Europos balso pasaulyje, sakė Ispanijos užsienio reikalų ministras Miguelis Angelis Moratinosas (Migelis Anchelis Moratinosas).

Planuojama, kad Europos išorės veiksmų tarnybos (European External Action Service, EEAS) atstovybės bus įkurtos 136 šalyse, kur dirbs tūkstančiai diplomatų ir kitų darbuotojų.

Įsteigti šią diplomatinę tarnybą numatyta pernai gruodį įsigaliojusioje ES Lisabonos sutartyje, pagal kurią buvo įkurtas ir C.Ashton užimamas postas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA