Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (2)
Suka galvą, ką daryti su sparčiai plintančiais legaliais narkotikais

Suka galvą, ką daryti su sparčiai plintančiais legaliais narkotikais

Remiantis Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro pateikiama informacija, Europoje ir toliau populiarėja naujos psichotropinės medžiagos, o jų apimtys, įvairovė bei prieinamumas kelia už kovą su narkotikais atsakingoms institucijoms vis daugiau nerimo.

Gegužės 27 d. paskelbtoje kasmetinėje šios kovos su narkotikais tarnybos rengiamoje ataskaitoje teigiama, jog 2013 m. buvo nustatyta daugiau nei 80 naujų cheminių narkotinių medžiagų, o per pastaruosius ketverius metus jų buvo nustatyta beveik 250, rašo www.neurope.eu.

Naujai nustatomos narkotinės medžiagos nėra įtrauktos į tarptautinės teisės dokumentus, todėl jomis prekiaujama kaip legaliomis svaiginimosi medžiagomis. Dažnai jos parduodamos internetu, o jų poveikis imituoja nelegalių narkotinių medžiagų, tokių kaip kokainas ar LSD, poveikį. Dalis šių narkotinių medžiagų gaminama nelegaliose laboratorijose Europoje, tačiau dažniausiai šios medžiagos atgabenamos iš Kinijos ir Indijos.

Portugalijos sostinėje Lisabonoje įsikūrusio Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro teigimu, tokių narkotinių medžiagų kaip heroinas, kokainas ir marihuana vartojimas didžiąja dalimi išlieka stabilus arba mažėja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA