Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Spartusis internetas ant pasaulio krašto

Spartusis internetas ant pasaulio krašto

Kaip pasakoja Anne Mari Leppinen, jos kolega iš Didžiosios Britanijos tiesiog negali patikėti, kad kabeliai, užtikrinantys prieigą prie interneto, nutiesti pasaulio krašte – atokiame miške Vakarų Suomijoje.

„Žmonėms vis dar atrodo keista, kad mes tiesėme tinklus miške“, - sako A. M. Leppinen, kuri yra Informacinių technologijų centro prie Ekonominio vystymosi agentūros centro Suupohja regione vadovė bei atsidavusi atviros prieigos šviesolaidinių tinklų privalumų propaguotoja.

Kaip rašo www.euobserver.com, šiuo metu Suupohja regionas, dalyvaujantis praėjusiais metais pradėtame Europos Sąjungos (ES) projekte, dirba su 11 partnerių iš devynių ES šalių narių efektyvių būdų, užtikrinančių šviesolaidinio ryšio prieigą kaimo vietovėse, paieškai.

„Tinklas priklauso vietos municipalitetui. Vis dar neįprasta, kad municipalitetas vykdo organizacinę veiklą, tiesdamas tinklus iki galutinio vartotojo, esančio ant pasaulio krašto“, - pasakojo ji.
Tai taip pat pirmoji vieta ES, kur interneto tiekėjams leidžiama naudotis tinklu nemokamai.

„Gyventojų tankumas čia – nuo 3 iki 10 žmonių kv. km (ES vidurkis – 117), todėl kai kuriose vietose yra daugiau meškų nei žmonių. Vis dėlto mes sugebėjome nutiesti tinklus į namų ūkius ir fermas, iš esmės esančius ant pasaulio krašto“, - pasakoja A. M. Leppinen.

Jos teigimu, šis žingsnis leidžia žmonėms ir verslui likti šiame regione, o kartais netgi juos čia sugrąžina.

Moteris pasakoja apie jauną porą, kuri išgirdusi apie tinklą metė darbą Tamperėje – trečiame pagal dydį Suomijos mieste – ir įkūrė apskaitos verslą šiame regione.

A. M. Leppinen teko pagyventi JAV, Singapūre ir Vietname.
„Grįžau į Kauhajoki“, - ji pasakoja apie mažą Suuopohja regiono miestelį, - „su 150 megabitų simetriniu ryšiu.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA