Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (1)
Sidabrinė ekonomika: ar seneliai išgelbės Europą?
DELFI / Valdas Kopūstas

Sidabrinė ekonomika: ar seneliai išgelbės Europą?

Jei norite, kad klientas pirktų daugiau, reikia jį sudominti. Be to, kliento amžius neturi tam jokios įtakos. Tokiu būdu šiandieną pagyvenę asmenys vertinami kaip tam tikros taupyklės, nepasinaudoti kuriomis krizės periodu būtų tiesiog nusikaltimas. Galbūt seneliai galėtų tapti ne akmeniu po visuomenės kaklu, o ekonominio augimo varikliu?

Kaip rašo www.euroua.com, kaip ir Prancūzijos industrijos atkūrimo ministras Arnaudas Montebourgas, Prancūzijos pagyvenusių žmonių reikalų ministre Michele Delaunay, kuri neseniai įvykusios spaudos konferencijos metu pareiškė, kad pensininkų perkamoji galia „gali sudaryti 0,25 proc. ekonominio augimo“, žengia vis naujus žingsnius šia kryptimi. M. Delaunay tikslinė grupė – asmenys, vyresni nei 60 metų, kurių, remiantis statistiniais duomenimis, skaičius sudaro 23,4 proc. visų gyventojų ir visų pirma gyventojai, kuriems virš 75 metų (9 proc. prancūzų).

Prancūzijos valdžia laikosi termino „sidabrinė ekonomika“, kuris apima pagyvenusius ir savarankiško gyvenimo galimybės netenkančius asmenis.

Ar kalba eina apie „gerontotechnologijas“ ir „gerontomarketingą“? Veiksmų planas jau seniai sudarytas. Dėmesys skiriamas medicininėms ir socialinėms paslaugoms, o taip pat „gerontotechnologijoms“ – šis terminas reiškia ypatingą požiūrį į namų apyvokos technikos vystymą, atsižvelgiant į vyriausio amžiaus asmenų poreikius.

Liepos mėn. šiuo tikslu buvo suformuotas strateginis komitetas, apimantis tokias institucijas kaip Depozitinis fondas, Valstybės investicijų bankas bei pašto tarnyba. Rudenį šis komitetas turėtų pristatyti galutinį susitarimo variantą (iš esmės, tai bus sutartis, panaši į sidabrinės ekonomikos chartiją), kuris apims tiek valstybę, tiek ir į pagyvenusius asmenis orientuotas įmones.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA