Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Serbijai teks pasistengti, jei ji nori pakliūti į ES

Serbijai teks pasistengti, jei ji nori pakliūti į ES

Pirmadienį Europos Sąjungos Užsienio reikalų taryba sutiko perduoti Europos Komisijai Serbijos prašymą įstoti į ES. Sprendimas buvo priimtas vienbalsiai, nepaisant Nyderlandų, siekiančių, kad kaip būtina stojimo sąlyga būtų pareikalauta suimti karo nusikaltimais kaltinamą Ratko Mladičių, spaudimo, rašo serbų „Blic“.

Vis dėlto, atsižvelgta ir į Nyderlandų poziciją.

ES narės siekia, kad joms būtų suteikta teisė tvirtinti kiekvieną prisijungimo proceso stadiją, ir kad Serbija glaudžiai bendradarbiautų su buvusios Jugoslavijos tarptautiniu nusikaltimų tribunolu, kitaip tariant, Serbijai vis tiek teks areštuoti R. Mladičių ir kitus pabėgusius karo nusikaltėlius.

Be to, Belgradui netrukus bus įteiktas klausimynas. Jame Serbija turės nurodyti visas priemones, kurių ji ėmėsi, siekdama atitikti kandidatui į ES taikomus politinius ir ekonominius kriterijus, o ypač išsamiai aprašyti, kaip ji planuoja kovoti su korupcija ir kaip bus pradėtas dialogas su Kosovu.

Kaip teigė Europos plėtros komisaras Štefanas Fiulė, Europos lyderių paramą Serbijai reiškia ir tai, kad iš Belgrado daug tikimasi.
Pasimokiusi iš liūdnos patirties su Bulgarija ir Rumunija, Europos Sąjunga Serbijos taip paprastai nebeįsileis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA