Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (2)
Septynios ES valstybės konstruos bepilotį orlaivį

Septynios ES valstybės konstruos bepilotį orlaivį

Prancūzija, Vokietija, Graikija, Italija, Nyderlandai, Lenkija ir Ispanija lapkričio 19 d. pasirašė sutartį dėl bepiločio orlaivio sukonstravimo iki 2020 m., o tai mestų iššūkį JAV ir Izraelio dominavimui rinkoje.

Kaip rašo „Euractiv“, Briuselyje susitikę Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrai davė nurodymus Europos gynybos agentūrai (EGA) pradėti studijuoti karinius reikalavimus bei sąnaudas būsimam ES žvalgybos bepiločiam lėktuvui.

Septynios ES valstybės pasirašė sutartį dėl bendrų investicijų į mokslinius tyrimus dėl skirtingų bepiločio lėktuvo komponentus, tarp kurių susidūrimo išvengimo technologija bei automatinis pakilimas bei nusileidimas.

Kita ES valstybių grupė – Austrija, Belgija, Didžioji Britanija ir Čekija – patikino esančios pasiruošusios investuoti į technologijas, tačiau neketinančios dalyvauti bendroje gamybos programoje.

JAV ir Izraelis užima lyderiaujančias pozicijas bepiločių orlaivių gamybos rinkoje, todėl kai kurių ES šalių vyriausybės baiminasi, kad yra paliktos nuošalyje. Karinės operacijos Libijoje ir Malyje parodė Europos žvalgybinių pajėgumų trūkumą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA