Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Dmitrijus Medvedevas ir Silvio Berlusconi

S.Berlusconi pritaria ES ir Rusijos vizų režimo panaikinimui, bet tam priešinamasi Rytų Europoje

Italijos ministras pirmininkas Silvio Berlusconi pareiškė pritariąs vizų režimo tarp Europos Sąjungos ir Rusijos panaikinimui, bet pažymėjo, jog tam priešinasi kai kurios Rytų Europos valstybės.

"Mano nuomonė nepasikeitė. Priešingai, aš dar labiau įsitikinau, kad ši problema turi būti išspręsta, vizų režimą reikia keisti", - pareiškė S.Berlusconi penktadienį per bendrą su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu spaudos konferenciją.

"Esama tam tikro priešinimosi iš Rytų Europos šalių, - pridūrė S.Berlusconi. - Matyt, tai susiję su istorija, Sovietų Sąjungos laikais".

"Priešinimosi esama. Aš tai suprantu istoriniu požiūriu. Tačiau tokiu požiūriu, jog būtina toliau plėtoti bendradarbiavimą tarp šiuolaikinių Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos ekonomikų, aš šito suprasti negaliu", - pažymėjo Italijos vyriausybės vadovas.

S.Berlusconi pabrėžė asmeniškai įsipareigojęs tęsti darbą, kad būtų išspręstas vizų režimo klausimas.

"Aš kreipiausi į mūsų prezidentą, kad į būsimo vyriausybių vadovų susitikimo Briuselyje dienotvarkę būtų įtrauktas šis klausimas", - sakė jis.

"Manau, kad šią problemą galima išspręsti, tačiau, deja, tam reikia vieningo (ES narių) sprendimo", - pareiškė S.Berlusconi.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA