Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (1)
Šalis, kuri nustebina 95 proc. atvykstančiųjų
A.Mulder nuotr.

Šalis, kuri nustebina 95 proc. atvykstančiųjų

Jei tarp dienos naujienų nebūtų audrą žadančių klausimų, jau seniai pereitume prie 2013-ųjų rezultatų aptarimo. Vis dar skamba atgarsiai dėl iki galo neišaiškintos istorijos apie grupuotę, kuri vietoje vaistų, skirtų sergantiems vėžiu, pardavinėjo mirtį. Tačiau vis dėlto 2013-iesiems einant į pabaigą verta pastebėti, kad dar vieneriais metais priartėjome prie 2023-ųjų, į kuriuos Turkija deda daug vilčių.

Kaip rašo „Aksam“, įmonės „Netas“ valdybos pirmininkas Mujdatas Altay įsitikinęs, kad, norint įgyvendinti svarbius tikslus, reikia planavimo ir valdymo įgūdžių. Tikslas, apie kurį kalba M. Altay, - tai Turkijos technologinėje srityje sprendimus priimančios šalies pozicijos užėmimas.

Ypatingo dėmesio sulaukė verslininko Yilmazo Argudeno žodžiai. „Daugiau nei 95 proc. atvykstančių į Turkiją užsieniečių išvyksta iš šalies patenkinti ir nustebinti. Tai reiškia, kad egzistuoja didžiulis skirtumas tarp šių žmonių lūkesčių prieš atvykstant į Turkiją ir to, ką jie pamato čia, todėl galima teigti, kad Turkija nėra pakankamai gerai pristatoma valstybė. Pasaulinėje bendruomenėje nėra suvokimo, galinčio sukelti entuziazmą Turkijos įmonių, produkcijos ir Turkijoje siūlomų paslaugų atžvilgiu. Egzistuojantis suvokimas ženkliai prastesnis nei reali situacija.“

Šalies, kur malonu gyventi, įvaizdis

Didelio susidomėjimo sulaukė Y. Argudeno siūlymas pritraukti investuotojus. „Turkija iš tiesų yra daugialypė valstybė, pristatyti visas jos puses nėra įmanoma. Kalbant apie prekinių ženklų sklaidą, siūlau nustatyti 20 svarbiausių ženklų, kurie šiuo metu vystomi technologijų pasaulyje. Sukurkime infrastruktūrą, kuri įtikins mažiausiai 10 iš 100 geriausių specialistų iš šių technologijų srities praleisti bent jau šešis mėnesius Turkijoje. Šių asmenų buvimas Turkijoje ne tik padidins Turkijos prekinio ženklo vertę, bet taip pat turės teigiamo poveikio svarbiausių šios srities žinių kaupimui. Turkijai tai reikštų kūrybingos valstybės įvaizdžio susiformavimą.

Kalbėdamas apie teigiamus rezultatus, dėl kurių čia bent kuriam laikui apsigyventų 10 iš 100 geriausių specialistų, turinčių balso teisę pasaulinių technologijų srityje, Y. Argudenas pažymi, kad Turkija butų vertinama kaip šalis, kurioje galima maloniai gyventi.

Būtina sukurti bendrą utopiją

Nors 2023-ųjų tikslų pasiekimui būtini dideli skaičiai bei dar didesni užmojai ekonomikos srityje, vertėtų atsakyti į klausimą, o ko gi norime mes, šios šalies gyventojai?

Įmonės „Konda“ savininkas Bekiras Agirdiras bando išvardinti tuos norus. „Naujas gyvenimas reikalauja naujo teisinio pagrindo sukūrimo, o pradėti vertėtų nuo konstitucijos. Taip pat būtina atnaujinti pagrindinio švietimo sistemos reglamento turinį.“

Tačiau labiausiai dėmesį traukia štai ši B. Agirdiro mintis: „Privalome sukurti naują bendrą utopiją, kuri apimtų demografinius, ekonominius, politinius ir kultūrinius visuomenės gyvenimo aspektus.“

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA