Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Rusija ragina spartinti ES bevizio režimo parengimo darbus

Rusija ragina spartinti ES bevizio režimo parengimo darbus

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel sutaria, kad į Europos Sąjungos šalis vykstantiems Rusijos piliečiams vizų atsisakymas yra svarbus abiem pusėms; tačiau konkrečių terminų dar nenurodyta.

"Rusija yra pasirengusi vizų atšaukimui", - sakė D.Medvedevas šeštadienį per bendrą su A.Merkel spaudos konferenciją, kai žurnalistai iškėlė šį klausimą.

Be kita ko, Rusijos prezidentas pažymėjo, jog, siekdama bevizio režimo, Rusija pakeitė savo įstatymus, įvedė biometrinius pasus užsienio kelionėms.

Beje, D.Medvedevo nuomone, vizų taikymas netrukdo nusikaltėliams važiuoti į Europą. "Visi pavojingiausi elementai, kurie gali atvažiuoti, gali tai padaryti ir esant vizoms. Su jais reikia kovoti taip, kaip kovojama su terorizmu", - nurodė Rusijos prezidentas.

"Neišsprendus vizų atšaukimo klausimo, nepavyks sukurti plataus masto bendradarbiavimo, numatomo daugeliui metų, - aiškino D.Medvedevas. - Todėl šio klausimo svarstymas ne tik bus tęsiamas, bet ir maksimaliai suintensyvintas".

Vokietijos kanclerė A.Merkel, savo ruožtu, pažymėjo, jog "atėjo laikas, kai šio klausimo nebegalima atidėlioti"

"Atėjo laikas pereiti į konkrečią šio klausimo sprendimo fazę, tačiau tam reikia visų ES narių pritarimo", - pabrėžė ji.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA