Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas

Rusija lieka optimiste dėl vizų į ES panaikinimo

Ketvirtadienį po specialaus susitikimo Varšuvoje su lenkų ambasadoriumi ir Lenkijos užsienio reikalų ministru Radeku Sikorskiu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė žurnalistams, kad Lenkija remia Rusijos pateiktą pasiūlymą dėl vizų tarp Rusijos ir ES panaikinimo: „Tikimės greito ir teigiamo Briuselio atsakymo. Lenkijos pusė patvirtino, kad parems šį pasiūlymą“, praneša „EUobserver“.

Jo žodžius, papuoštus stambiomis antraštėmis „Lenkija pasižadėjo remti bevizį režimą tarp Rusijos ir ES“, išplatino didžiausios Rusijos naujienų agentūros: „Ria Novosti“, „Russia Today“ ir „Itar-Tass“.

R. Sikorskis spaudos konferencijoje nepataisė S. Lavrovo, tačiau jo paties pareiškimas šia tema buvo kur kas atsargesnis.

Lenkijos diplomatas, kalbėdamas apie atskirą planą supaprastinti vizų išdavimo taisykles išimtinai Kaliningrado srities gyventojams, sakė: „Konservatyvesnėms Europos Sąjungos šalių institucijoms, daugiausia vidaus reikalų ministerijoms, tai būtų argumentas, rodantis, kad jei mūsų kaimynai laikysis dabartinių supaprastintų taisyklių, jie tai pat elgsis ir taikant liberalesnes priemones. Politinė valia yra viena, o techninių sąlygų įgyvendinimas – visai kita“.

Varšuva neprieštarauja toliau dalyvauti derybose dėl bevizio režimo su Rusija, tačiau tik tokiu atveju, jei ES pasižada ateityje panaikinti vizas ir Armėnijai, Azerbaidžanui, Baltarusijai, Gruzijai, Moldovai ir Ukrainai. Šį Lenkijos reikalavimą palaiko buvusios komunistinio bloko šalys, tačiau dauguma „senųjų“ ES narių į jį žiūri priešiškai dėl imigracijos problemų.

Be to, ES neskuba Rusijai suteikti bevizio režimo, nenorėdama prarasti svarbaus kozirio derybose dėl energetinio saugumo rengiant ES-Rusijos strateginės partnerystės sutartį.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA