Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Dmitrijus Medvedevas ir Angela Merkel

Rusija ir Vokietija siūlo sukurti komitetą Rusijos ir ES saugumo klausimams nagrinėti

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel siūlo apsvarstyti galimybę ministerijų lygiu įsteigti Rusijos ir ES komitetą išorės politikos ir saugumo klausimais, sakoma memorandume, kuris paskelbtas šeštadienį po Rusijos prezidento ir Vokietijos kanclerės derybų.

Dokumente pažymima, kad Komitetui galima priskirti tokias funkcijas: kad jis taptų "forumu nuomonėms išreikšti aktualiais tarptautinės politikos ir saugumo klausimais", kad jame būtų "rengiami pagrindiniai principai bendroms Rusijos ir ES pilietinėms ir karinėms operacijoms dėl krizių sureguliavimo operacijų".

Taip pat siūloma, kad Komitete būtų keičiamasi nuomonėmis bei pasiūlymais sprendžiant konkrečius bendradarbiavimo reikalus, tarp jų ir įvairius konfliktus bei krizes, kurių sureguliavimo Rusija ir ES padėtų siekti tarptautinėse institucijose.

"Rusija ir ES bendradarbiaus sprendžiant Padniestrės konfliktą, pirmiausia siekiant apčiuopiamos pažangos formatu "5+2" (Rusija, Ukraina, Padniestrė, Moldova, ESBO, ES, JAV)", - nurodoma memorandume.

Toks bendradarbiavimas galėtų apimti ir bendras Rusijos bei ES priemones, kurios "užtikrintų perėjimą be problemų iš dabartinės padėties į baigiamąją stadiją".

Kaip pažymima dokumente, per kiekvieną ES ir Rusijos viršūnių susitikimą būtų apžvelgiama Komiteto padaryta pažanga.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA