Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (9)
Vynas

Rusija ir toliau taiko spaudimą ES Rytų partnerėms: uždraudė vyną iš Moldovos

Rusija uždraudė vyno ir stipriųjų alkoholinių gėrimų iš Moldovos importą remdamasi abejonėmis galimos žalos sveikatai, tačiau kritikai teigia, jog tai daroma tam, kad būtų sustabdyti šios buvusiosios Sovietų Sąjungos siekiai, susiję su Europos Sąjunga (ES).

Rusijos visuomenės sveikatos vadovo Genadijaus Oniščenkos teigimu, Moldova buvo daug kartų informuota dėl reikalavimų gerinti produkcijos kokybę, tačiau ši valstybė nesiėmė jokių veiksmų.

„Šis draudimas – būtinas žingsnis, kurį mes buvome privesti žengti, tačiau tai vienintelis galimas būdas išspręsti dabartinę situaciją“, - teigė G. Oniščenka.

Kaip rašo www.euobserver.com, aukšto Moldovos pareigūno, norėjusio likti neįvardintu, teigimu, Rusija ir anksčiau yra vykdžiusi panašius draudimus tam, kad darytų politinį spaudimą dėl Moldovos „suverenių sprendimų“.
Jis taip pat pažymėjo, jog vynai iš Moldovos, papuolę į Rusijos juoduosius sąrašus, atitinka ES standartus.

„Mes eksportuojame šiuos vynus ne tik į Rusijos Federaciją, bet taip pat ir į ES rinkas, nes turime su jais sutartis“, - patikino Moldovos pareigūnas.
Jis taip pat pridūrė, kad Moldovos vyriausybė tikisi, jog ES padės imtis politinių priemonių prieš Rusiją tam, kad būtų panaikintas embargas.

ES tikisi sudaryti sutartis su keletu buvusių Sovietų Sąjungos šalių per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, įvyksiantį lapkričio mėn. Vilniuje.
Tačiau Rusija iš savo pusės įsteigė Muitų sąjungą, kurios tikslas – įtraukti buvusias Sovietų Sąjungos šalis.

Šiuo metu į Muitų sąjungą įeina Baltarusija, Kazachstanas ir Rusija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA