Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Rumunija kaltina Prancūziją ir Vokietiją „diskriminacija“

Rumunija kaltina Prancūziją ir Vokietiją „diskriminacija“

Vokietijai ir Prancūzijai pareiškus apie ketinimus blokuoti Balkanų šalių stojimą į Šengeno zoną, Rumunija dvi galingiausias ES valstybes apkaltino "diskriminacija", praneša „The Telegraph“. Berlynas ir Paryžius pasipriešino planams suteikti naująjį kelionių režimą Rumunijai ir Bulgarijai, nes nerimaujama, kad abi šalys nepadarė esminės pažangos kovodamos su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu.

„Manome, kad dar per anksti svarstyti šių šalių prisijungimą prie Šengeno zonos 2011 m. kovą. Trūkumai gali turėti rimtų pasekmių ES vidaus ir kiekvienos valstybės narės saugumui“, - rašoma ES Komisijai Prancūzijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų nusiųstame bendrame laiške.

Nors Bulgarijai nepavyko įrodyti Juodosios jūros sienų saugumo, Rumunija atitiko Briuselio keliamus bevizio režimo įvedimo reikalavimus. Šalims įstojus į Šengeno zoną, jų piliečiai galėtų laisvai keliauti į visas ES valstybes, išskyrus Didžiąją Britaniją ir Airiją.

„Nesutiksime su jokia diskriminacija, net iš galingiausių ES valstybių. Turime turėti tokias pačias teises, kaip ir kitos šalys“, - sakė Rumunijos prezidentas Traianas Basescu, kurio šalis prie ES prisijungė 2007 m.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA