Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Jose Manuel  Barroso

Rumunija ir Moldova pasirašė svarbią sienos sutartį

Rumunija ir Moldova pirmadienį Bukarešte po ne vienus metus trukusių derybų pasirašė svarbų susitarimą dėl bendros sienos. Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso , kuris buvo atvykęs į Bukareštą oficialaus vizito, sveikino sutarties pasirašymą, kuris, pasak jo, "demonstruoja, jog Moldova artėja prie Europos Sąjungos".

Sutartis pasirašyta likus kiek daugiau nei dviem savaitėms iki lapkričio 28 dieną vyksiančių parlamento rinkimų Moldovoje, kurią su Rumunija sieja ta pati kalba ir bendra istorija.

"Pasirašydami šį susitarimą mes užkertame kelią kai kurių politinių sluoksnių Moldovoje įkyriems tvirtinimams" dėl Rumunijos tariamo iredentizmo darbotvarkės, sakoma bendrame Rumunijos užsienio reikalų ministro Teodoro Baconschi ir jo kolegos iš Moldavijos Vlado Filato pareiškime.

Susitarimas, be kita ko, nustatyto pasienio infrastruktūros priežiūros tvarką ir veiklos pasienyje procedūras.

Kišiniovas reikalavo pasirašyti platesnį politinį dokumentą, tačiau Bukareštas pareiškė, jog niekada nepasirašys sutarties, kuria pripažįstama buvusios Sovietų Sąjungos 1939 metais įvykdyta Moldovos aneksija.

2000-2009 metais Moldovoje valdžioje buvę komunistai tokią poziciją laikė "Rumunijos ekspansinių pažiūrų įrodymu".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA