Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Rumunai kainas jau skaičiuoja eurais, bet moka lėjomis

Rumunai kainas jau skaičiuoja eurais, bet moka lėjomis

Nors iki 2014 m. Rumunija net nepretenduoja įsivesti eurą, parduotuvių vitrinose ir reklaminiuose plakatuose kainos dažnai nurodomos būtent eurais, skelbia Bukarešto laikraštis „Jurnalul National“.

Rumunai jau išsiugdė įprotį mintyse versti kainas lėjomis į eurus ir atvirkščiai. Bet kodėl ekonomika taip linksta į eurus, stebisi „Jurnalul National“? Nes Rumunija „ne siekia ekonominio stabilumo įprastomis priemonėmis“ kaip, pavyzdžiui, Lenkija, o „orientuojasi į stabilias, euru ir doleriu paremtas ekonomikas“, ketindama kovoti su infliacija.

Šis procesas, anot Bukarešto laikraščio, yra natūrali buvusios dolerizacijos, kai visos kainos būdavo nurodomos lėjomis ir doleriais, pasekmė. Kaip aiškina TVF, nuo 1997 m. iki 2002 m. vienintelis būdas subalansuoti ekonomiką buvo naudotis stabilių valiutų, tokių kaip doleris ar euras, piniginiais rezervais. Pasibaigus šiam laikotarpiui, ekonomikos euro-dolerizacija vien tik maskuoja fiskalinės politikos, nepajėgiančios stabilizuoti nacionalinės valiutos, bejėgiškumą

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA