Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Rugsėjo 29 d. organizuojama visos ES protesto akcijų diena

Rugsėjo 29 d. organizuojama visos ES protesto akcijų diena

Europos profesinės sąjungos paskelbė, kad rugsėjo 29 d. visoje Europos Sąjungoje organizuoja protesto dieną prieš vyriausybės įvedamas griežtas taupymo priemones.Šiuo metu paskelbta apie numatomą visuotinį streiką Ispanijoje, protestus Portugalijoje, Italijoje ir Latvijoje bei masinę demonstraciją Briuselyje, praneša "European Voice".

Europos profesinių sąjungų konfederacija (EPSK), organizuojanti šią protesto akcijų dieną, paskelbė, kad jos tikslas – daryti spaudimą ES finansų ministrams, susitinkantiems Briuselyje rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis.

Organizuojamo visos ES protesto šūkis – „Ne taupymo priemonėms – pirmenybė darbo vietoms ir augimui“.

EPSK pareiškime sakoma, kad jos nariai laiko netinkama priemone „Europos griežto taupymo planus, atlyginimų ir pensijų mažinimą“ ir reikalauja „stiprios socialinės apsaugos“. Profsąjungos taip pat reikalauja įvesti finansinių sandorių mokestį, iš kurio būtų galima finansuoti visuomenines investicijas – šis klausimas bus aptariamas per finansų ministrų susitikimą.

EPSK darbuotojas teigė, kad masinėje demonstracijoje Briuselyje tikimasi apie 80 tūkst. dalyvių; demonstrantai visiškai užblokuotų miesto kvartalus, kuriuose įsikūrę Europos institucijos.

Informacijos apie protesto akcijų dieną paviešinimas sutapo su ekonominių duomenų, iš kurių galima spręsti, jog nacionalinės griežtos taupymo priemonės lėtina ES atsigavimo po ekonominės krizės tempą, paskelbimu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA