Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Prašo dar daugiau pinigų euro zonos gelbėjimo fondui

Prašo dar daugiau pinigų euro zonos gelbėjimo fondui

Šiuo metu Europos Sąjungai (ES) pirmininkaujanti Belgija kartu su Tarptautiniu valiutos fondo (TVF) ir Europos centrinio banko (ECB) atstovais ragina padidinti pinigų sumas, skiriamas įsiskolinusių euro zonos šalių gelbėjimui, praneša „EUobserver“.

Gruodžio 4 d. Belgijos finansų ministras Didieras Reyndersas spaudos atstovams pranešė pateikęs pasiūlymą padidinti euro zonos gelbėjimo fondo lėšas. Šiuo metu fondo dydis siekia 750 mlrd. eurų. Tuo pačiu metu panašūs raginimai buvo pateikti TVF ir ECB atstovų.

„Pasisakau už fondo pinigų sumos padidinimą. Jeigu tai įmanoma padaryti anksčiau, kodėl gi ne?“, - žurnalistams sakė D.Reyndersas. Ministras taip pat pridūrė nemanantis, kad, turint dabartines galimybes, būtų susidurta su sunkumais.

Anot D.Reynderso, esamų išteklių fondas, turėtų būti padidintas iki „didžiulės pinigų sumos, nes to nepadarius, susidursime su spekuliacijomis“.

Savo ruožtu, TVF paragino ES padidinti gelbėjimo fondo lėšas, remdamasis dokumentais iš tarptautinių skolintojų. ECB prezidentas Jean-Claude Trichetas, penktadienį taip pat sakė, kad ES turėtų papildomai padidinti savo Europos Finansinio stabilumo priemonę 440 mlrd. eurų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA