Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Prasideda kova dėl ES žvalgybos vadovo kėdės

Prasideda kova dėl ES žvalgybos vadovo kėdės

Į ES žvalgybos struktūros, „Jungtinių situacijų centro“ („SitCen“), nuolatinio vadovo postą šiuo metu pretenduoja net 8 kandidatai, praneša „EUobserver“. Tarp jų ir neseniai laikinuoju „SitCen“ vadovu paskirtas prancūzų diplomatas Patrice Bergaminis, Austrijos Federalinės valstybės apsaugos ir anti-terorizmo agentūros direktorius Peteris Gridlingas, kiti pretendentai iš Britanijos, Vokietijos ir Italijos, turintys patirties diplomatijoje ar saugumo tarnybose.

Naujajam „SitCen“ vadovui teks išlaikyti valstybių narių saugumo tarnybų, teikiančių informaciją biurui, pasitikėjimą, tačiau tuo pačiu likti ištikimam Briuseliui, o ne savo valstybei.

„Jam teks daryti ir tokius darbus, kurie liks tik tarp „SitCen“ ir C. Ashton, kurie nebus tiesiai perduodami nei į vieną iš ES sostinių. Pavyzdžiui, jei susidarytų prieškonfliktinė situacija, kurioje ES galėtų atlikti savo vaidmenį, jai reikėtų patarimo, kaip toliau elgtis, o tai turi įvykti anksčiau, negu ji pateiks pasiūlymą valstybėms narėms“.

Nuo gruodžio 1 d. „SitCen“ taps C. Ashton valdomos naujosios Europos išorinių veiksmų tarnybos (EIVT) dalimi. Tačiau vargu, ar keisis biuro pagrindinė paskirtis – rinkti ir dalintis klasifikuota informacija, gaunama iš 12 „senųjų“ ir 5 „naujųjų“, nuo 2004 m. prisijungusių, šalių saugumo tarnybų. Šiek tiek keisis tik pati biuro struktūra, bus papildytas personalas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA