Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Prasideda balsavimas už „blogiausius“ ES lobistus

Prasideda balsavimas už „blogiausius“ ES lobistus

Prasidėjo balsavimas „Blogiausių 2010 m. ES lobistų apdovanojimuose“ – tai iniciatyva, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kompanijas, naudojančias nepriimtinus poveikio ES institucijoms metodus. Spaudos konferencijoje Briuselyje Danas Jorgensenas, europarlamentaras iš Danijos, sakė, kad jau laikas įvesti naują leidimų suteikimo maždaug 15 tūkstančių lobistų, dirbančių ES sostinėje, procedūrą ir jų veiklos kodeksą, numatant griežtas baudas už šio kodekso nesilaikymą.

„Nesu nusiteikęs prieš lobizmą. Tai dalis demokratinio proceso, kol tai daroma teisingu būdu“, - kalbėjo jis. - „Kai yra tiek daug lobistų, kovojančių dėl galimybės pasiekti Europos Parlamentą ir kitas sprendimus priimančias Briuselio institucijas, kai kurie iš jų neatsilaiko prieš pagundą būti nesąžiningiems ir meluoti“.

Šių metų apdovanojimuose yra dvi kategorijos: klimatas ir finansai, o balsavimas internete vyks iki lapkričio 25 d.

Apdovanojimų organizatorių atstovas teigė, kad abiejose kategorijose į nominacijas pakliuvo kompanijos ir lobistų grupės, kurios naudojo „neteisingus argumentus ir grasinimus, siekdamos blokuoti efektyvų reguliavimą“.

Tai jau penktieji tokie apdovanojimai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA