Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai
Prancūzijos organizuojamas "antiromiškas" susitikimas kelia nerimą Belgijai

Prancūzijos organizuojamas "antiromiškas" susitikimas kelia nerimą Belgijai

Gali būti, kad šešis mėnesius Europos Sąjungoje (ES) rotacijos principu pirmininkaujanti Belgija atmes Prancūzijos kvietimą dalyvauti ministrų susitikime, dėl Paryžiaus ketinimų pasinaudojus renginiu įteisinti romų deportaciją, praneša „EUobserver“.

„Jeigu taps akivaizdu, kad susitikimo tikslas – Prancūzijos siekis jo metu sudaryti įspūdį, kad dauguma ES valstybių palaiko dabartinius šalies vykdomus veiksmus, Belgija atsisakys jame dalyvauti“, - teigė ES diplomatinis šaltinis.

Prancūzijos imigracijos ministras Ericas Bessonas į rugsėjo 6 d. Paryžiuje įvyksiantį neformalų susitikimą dėl imigracijos, pakvietė savo kolegas iš keturių ES "Didžiojo šešeto" valstybių - Italijos, Ispanijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės.
Be Belgijos, į susitikimą pakviesta Graikija ir Kanada.

Pastarosios dalyvavimas susitikime gan neįprastas įvykis. Pasak vieno ES diplomato, Paryžiui reikia Kanados dalyvavimo susitikime dėl „specifinių Otavos problemų, susijusių su romų iš Čekijos bei Vengrijos imigracija į šalį“.

Kaip bebūtų keista Praha ir Budapeštas negavo pakvietimų dalyvauti susitikime. Bukareštas vis dar tikisi pakvietimo. Iki šiol nekviestos liko ir Rumunija su Bulgarija, nors didžioji dalis atvykėlių romų yra šių dviejų skurdžiausių ES valstybių piliečiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA