Spausdinti Informuoti redakciją Komentarai (3)
Martinas Schulzas

Pone M. Schulzai, susitvarkykite savuosius namus, Jūs tai galite

Briuselyje suskaičiuojama daugiau nei 20 000 lobistų, kurie diriguoja procesams Europos sostinėje. Jie svarbesni už įstatymų leidėjus, Europos Komisijos (EK) pareigūnus, Europos Parlamento (EP) delegatus ar politines grupes.

Kaip rašo „New Europe“, tai užtraukia gėdą visai Europos Sąjungai (ES) ir visų pirma EP, kuris išduoda specialius leidimus lobistams, kad šie galėtų laisvai patekti į EP pastatus. Lobistai lengvai susipažįsta su EP nariais ir jų padėjėjais, nes nėra griežtų apribojimų, todėl pavakarę galima pamatyti, kaip jie kartu kilnoja taurelę Liuksemburgo aikštėje. Tabako lobistų liūdesiui, Liuksemburgo aikštėje negalima rūkyti.

Martinas Schulzas – protingas politikas, turintis rimtų šansų tapti naujosios EK pirmininku ateinančiais metais. Visų pirma jis turėtų paklausti savo kolegų, atstovaujančių 28 ES šalis nares, ką jie veikia su lobistais ir tada išvaikyti iš ES institucijų visus „prekeivius“.
EP turi būti demokratijos, o ne prekeivių namais, kokiais Saliamono šventykla buvo tapusi, kol Kristus neišvaikė prekeivių, sakydamas: „nedarykite iš mano Tėvo namų prekybos namų“.

Lobistinių įmonių atstovai, nevyriausybinės organizacijos, teisinių paslaugų įmonės, pavieniai asmenys, tarp kurių generaliniai direktoriai, į pensiją išėję eurokomisarai, buvę EP nariai bei daugelis kitų – visi jie užsiima finansų paskirstymu bei turi įtakingų draugų. Tokie patys buvo ir prekeiviai Saliamono šventykloje, kuriuos išvaikė Jėzus Kristus. Lygiai taip pat ir ES privalo apsivalyti savo šventyklą.

Basil A. Coronakis yra "Neurope" redaktorius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
MYEP.LT FACEBOOK
MyEP.LT TWITTER
REKLAMA